trešdiena, 2016. gada 27. janvāris

Skolēnu pašpārvaldes sadarbības projekts „Jauni. Dažādi.Vienoti.”

    

   Šajā mācību gadā mūsu skola kopā ar Rīgas 51.vidusskolu, Rīgas Ukraiņu vidusskolu un Rīgas Lietuviešu vidusskolu iesaistījās Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta rīkotajā „Skolēnu pašpārvalžu sadarbības projektu konkursā”.

     
    Mūsu rīkotā projekta „Jauni. Dažādi. Vienoti.” mērķis bija paplašināt skolēnu zināšanas par dažādu kultūru būtību, tādējādi veicinot skolu pašpārvalžu vienotību un komunikāciju starp vairāku minoritāšu pārstāvjiem, kuru mēs arī sekmīgi sasniedzām.
    
    Kopumā projekts ilga trīs dienas (17.09, 18.09 un 07.10), kuru laikā skolēni tika dalīti dažādās jauktu skolu komandās un viņiem tika dota iespēja iepazīties ar citu minoritāšu pārstāvjiem, veicot dažādus uzdevumus, piedaloties saliedēšanās spēlēs un aktīvi darbojoties radošās darbnīcās.   Tas veicināja dziļāku  izpratni par katru no pārstāvētajām kultūrām (latviešu, lietuviešu, ukraiņu un krievu) un tautu tradīcijām.
    
    Pirmajā projekta dienā, kas norisinājās mūsu skolā - dalībniekiem bija iespēja iepazīties un prezentēt savas tautības tipiskākos steriotipus, kā arī jauktajās komandās iziet dažādas atraktīvas un sportiskas  saliedēšanās stafetes un spēles gan skolas telpās, gan skolas sporta laukumā.
    
    Otrajā dienā mūs laipni uzņēma Rīgas 51.vidusskola, kur arī darbs norisinājās radošās darbnīcās, ar mērķi - iepazīties un pašiem drosmīgi piedalīties aktivitātēs kā Ukraiņu deju mācīšanās, Lietuviešu dziesmu dziedāšanā, Krievu spēļu spēlēšanā un Latviešu rakstu veidošanā.

    Projekta pēdējā dienā bija svētku noslēguma koncerts. Katra skola uzstājās ar saviem krāšņajiem pašdarbnieku deju un dziesmu priekšnesumiem, kurus bija ne tikai skaisti klausīties, bet arī varēja ar aizrautību vērot. Kopumā mūs priecēja ļoti daudz skaistu un interesantu priekšnesumu.
 
    Koncerta  noslēgumā visi noskatījāmies video filmu, kurā tika iemūžināti dažādi mirkļi no katras projekta dienas, un te paldies jāsaka filmas veidotājai Melisai Mukānei. Vēl visi kopīgi spēlējām spēles, dziedājām, ēdām kliņģeri un citus gardumus un draudzīgi pavadījām laiku.

    
    Kopumā var secināt, ka šis projekts deva pieredzes apmaiņu starp vairāku skolu kultūru pārstāvjiem, jaunus draugus, kas arī veicinās turpmāko skolu sadarbību un vienotību arī pēc projekta.

    Vēlamies pateikties visiem skolu pašpārvalžu līderiem, skolotājiem- konsultantiem un īpašs paldies Diānai Ļuļai, kura plānoja,  koordinēja un vadīja projektu un tā īstenošanu, sākot no  projekta uzrakstīšanas un iesniegšanas departamentā.


 

otrdiena, 2015. gada 10. novembris

Ievadam.

Tātad ir pienācis jauns mācību gads un mēs bez šaubām aktīvi darbojamies arī šogad. Kāpēc šeit ir iestājies neliels klusums? Mums nedaudz ir aizmirsies paziņot un informēt par visu, ko esam šogad jau paspējuši izdarīt. Mēs noteikti labosimies un turpmāk tā nenotiks. Jūs uzzināsiet par visu, kas Rīgas 25.vidusskolā notiek.
Šis mācību gads ir iesācies ļoti interesanti un ar vairākiem pasākumiem. 
Īsumā par to, kas ir noticis:

  • sagaidījām 1.septembri,
  • realizējām sadarbības projektu,
  • ar kārtīgiem svētkiem iepriecinājām skolotājus,
  • iztrakojāmies Helovīnu diskotēkā,
  • iesvētījām vidusskolā mūsu 10.klases,
  • pārvēlējām Skolēnu Domes vadību.
1.septembris. 12.klases skolēni kopā ar mazajiem ķipariem no 1.klases ievada mācību gadu.
Bet par visu sīkāk uzzināsiet nākamajos rakstos, kuros būs vairāk informācijas par katru pasākumu, kurš jau ir noticis un, protams, par visu, kas plānots tālāk.:)

pirmdiena, 2015. gada 4. maijs

Teambuildings, vēlēšanas un filmu vakars!

Vai šis izskatās pēc mūsu logo? :D

Uhh.. Maijs jau klāt. Līdz mācību gada beigām palicis tik mazs. Tik maz palicis, līdz mūsu SD vairs nebūs esošajā sastāvā.. #asariņa 

Katru jaunu mācību gadu mēs iesākam ar mazliet savādāku SD sastāvu, tāpēc gada beigas ir īstais laiks, lai ar kārtīgu teambuildingu pārbaudītu, cik ļoti esam saliedējušies un iepazinuši viens otru visa gada garumā.

Šajā teambuildingā tikām sadalīti četrās grupās, kuru prasmes tika pārbaudītas gan mēmajā šovā, gan sadarbībā, kad no visas komandas drīkst runāt tikai viens cilvēks, gan kopējā talismana veidošanā, gan piedzīvoto SD notikumu atminēšanā. Teambuildinga noslēgumā mums visiem kopā tika dots uzdevums izveidot SD logo, kuru mēs godam arī centāmies atveidot. :)

Taču ne vienmēr mums prātā ir tikai jautrība, dažreiz vajag pievērsties arī kam nopietnākam, kā, piemēram, jaunā prezidenta vēlēšanām. Šoreiz gan tās bija tikai iekšējās vēlēšanas, kurās mēs izvirzījām, mūsuprāt, labākos kandidātus, kuri pēc dažām nedēļām sacentīsies skolas vēlēšanās, kad visi interesenti tiem varēs uzdot sev interesējošus jautajumus.
Mūsu personīgā kino zāle skolas aktu zālē! :)

Lai notikumiem bagāto dienu pienācīgi noslēgtu, nolēmām rīkot pēdējo filmu vakaru! Pēc iepriekšējā filmu vakara, par labu tika lemts komēdijai, tāpēc tādu arī skatījāmies. Šoreiz tā bija - Džonijs Anglis atgriežas, kuras galvenajā lomā bija visu iemīļotais Rovans Atkinsons jeb Misters Bīns!

Priekšā vēl daži svarīgi pasākumi, bet palikušas vairs tikai, apmēram, 3 darba nedēļas! Vai esat gatavi šim atlikušajam skrējienam?

pirmdiena, 2015. gada 27. aprīlis

RSD 14. kongress

Bungu rīboņa un manāms satraukums zālē... RSD jaunais prezidents ir ievēlēts!


Kā jau katru gadu, RSD rīko noslēguma pasākumu par aizejošo mācību gadu un, kā vienmēr, šis pasākums ir notikumu un atmiņu pilns.

24. aprīlī Rīgas SP prezidenti pulcējās Spīķeru koncertzālē uz RSD 14. kongresu. Cilvēku bija manāmi daudz, kā nekā, Rīgas skolu aktīvākie jaunieši. Pasākumu svinīgi atklāja Rīgas Domes izglītības un kultūras departamenta direktors Guntis Helmanis.
Lai Jānis Mellēns (bijušais RSD prezidents) varētu plūstošāk aizvadīt savas pēdējās stundas atbildīgajā amatā, viņš sniedza savu skatījumu par visu mācību gadu - par plusiem un mīnusiem savas vadības laikā.

Arī mēs varējām plūkt uzvaras un uzmanības laurus šajā pasākumā, jo tika apbalvotas aktīvākās skolas RSD ikgadējā pašpārvalžu konkursā.

Esam lieli malači, jo ieguvām apbalvojumu par 

LABĀKO ĀRĒJO TĒLU!


Protams, lielākā pasākuma intriga bija jaunā RSD prezidenta vēlēšanas. Lai jaunieši  gūtu lielāku informāciju un varētu izvēlēties jauno RSD galvu, kandidāti tika pārbaudīti ar dažādiem jautājumiem. Protams, neiztika arī bez muzikāla priekšnesuma, par ko paldies jāsaka Puncuļu brāļiem! 

Un tā arī mēs varam paziņot- 
jaunais RSD prezidents - Toms Reinis no Rīgas 41. vidusskolas!

 Izturību un veiksmi visai jaunievēlētajai valdei! :)


sestdiena, 2015. gada 18. aprīlis

Labo Emociju Diena 2015! #LED


Woop, Woop!

Klāt gada priecīgākā un pozitīvākā diena mūsu skolā jeb LABO EMOCIJU DIENA! Diena, kad tu vienkārši nevarēji būt bēdīgs, jo visi pārējie apkārt smaidīja, priecājās un piedalījās dažādajos starpstāvu priekos! :)

Apskāvieni, harmonija un mūzika - viss, ko vajag!! :))
Kā jau katru gadu, bija jāievēro īpašs dresscode - apģērbā bija jāiekļauj gaiši zilā, oranžā un rozā krāsa un šoreiz pa skolu varēja staigāt arī čībās, ko parasti nevar izbaudīt ikdienā. Mūsu SD biedrus varēja atpazīt uzreiz. Tie visi bija ģērbušies kā hipiji!

Mazie cīnās!!
Kā jau vienmēr, visā skolā darbojās dažādas darbnīciņas, kā, piemēram, virves vilkšana, "Sajūtu spēle", kur vajadzēja atpazīt maisiņos saliktas lietas, "Dungošana", kur mūzikas pavadījumā vajadzēja dungot tik ilgi, kamēr otrs cilvēks atpazīst, kas tā par dziesmu, seju apgleznošana un daudzi citi. Kā jau visos mūsu skolas šāda tipa pasākumos, tika iesaistīts arī mūsu Autofokusa pulciņš, kura kabinetā varēja nodoties jautrai fotosesijai.

Cīņas krāsojums, lai vecāki mājās neatpazītu! :))

Lai saikne starp skolasbiedriem un mūsu SD būtu ciešāka un viņi justu, ka arī savā veidā ir iesaistījušies LED veidošanā un papildināšanā, caur vietni Twitter varēja "pasūtīt" savu mīļāko dziesmu, kura arī tika atskaņota uz lielajiem skaļruņiem, lai visiem būtu prieks. :)

Šogad pirmo reizi tika rīkots dzejoļu konkurss sākumskolas skolēniem, kur tiem vajadzēja uzrakstīt pozitīvus, iepriecinošus dzejoļus. Labākie un skanīgākie Labo Emociju dienā tika apbalvoti! :)


Vai jūti, cik tuvu ir vasara? 

piektdiena, 2015. gada 10. aprīlis

Aerobika? Aerobika!

Sveiks, dārgais lasītāj!
Vai pēc virsraksta var spriest, ar ko mēs bijām aizņemti pēc pavasara brīvlaika? Tieši tā - ar aerobiku! Jo kā gan labāk var iekustināt muskuļus pēc garās ziemas, ja ne ar kārtīgu vingrinājumu devu mūzikas pavadījumā labā draugu kompānijā! :)

Šogad šajā pasākumā tika iesaistītas arī astotās klases un, lai būtu vieglāk vērtēt, vērtēšana tika sadalīta vecuma grupās: 5.- 6. un 7.- 8.klašu grupa. Dažas nedēļas pirms konkursa, dalībniekiem tika iedoti pamatsoļi, kuri bija jāiesaista savā priekšnesumā, lai iegūtu augstāku punktu skaitu. Komandas papildus punktus ieguva arī tad, ja priekšnesumā tika iesaistīti skolotāji, bija aktīvi atbalstītāji un vienots noformējums. Viens no galvenajiem nosacījumiem bija priekšnesumā izmantot latviešu izpildītāju mūziku, ko dalībnieki arī godam pildīja.

Vai TU tā spēj? :o
Šogad "bargajā" žūrijā sēdēja deju un sākumskolas skolotāja Ineta Gleizda, sporta un sākumskolas skolotāja Inese Geķe, direktora vietniece Irīda Morozova un pārstāvji no skolēnu pašpārvaldes.

1.vietas ieguvēji 6.a ar savu skolotāju! :)
1.vietas ieguvēji 7.c! :)

Visi redzētie priekšnesumi bija ārkārtīgi interesanti, radoši un koši, taču beigu beigās tomēr vajadzēja saskaitīt sakrātos punktus un noteikt uzvarētājus! Šogad vietu dalījums bija šāds:

5.-6.klašu grupā:

1.vieta – 6.a klase;
2.vieta – 5.c klase;
3.vieta – 6.b klase;

7.-8.klašu grupā:

1.vieta – 7.c klase;
2.vieta – 8.a klase;
3.vieta – 8.c klase;

Šeit tu vari noskatīties abu grupu priekšnesumus:
5.- 6. klases


7.- 8. klases



trešdiena, 2015. gada 8. aprīlis

Pavasara kopsapulce


Jau otro reizi RSD sanāk kopā uz kopsapulci! Un šoreiz mazliet nopietnības, jo notiek pirmā tikšanās ar topošajiem RSD prezidentiem...


Šodien, pamatskolā "Rīdze" RSD prezidents Jānis Mellēns atskatījās uz piedzīvotajiem notikumiem un sniedz savu vērtējumu par RSD darbošanos. Savu atskatu mums sniedza arī RSD komiteju vadītāji un ļāva redzēt,kādus brašus darbiņus paveikuši.

Lai kopsapulce būtu vēl svarīgāka, notika pirmā iepazīšanās ar topošajiem RSD prezidenta kandidātiem. Nevarētu teikt, ka kandidātiem tā bija viegla patērzēšana ar skolu līderiem. Viņi tika apbērti ar nopietniem un nesaudzīgiem jautājumiem. Apsveicami, viņi visi turējās godam un nelika vilties!

Tad jau redzēsim, kā viņi sevi prezentēs lielajā RSD kongresā 24. aprīlī!