ceturtdiena, 2015. gada 12. marts

Prezidentu klubs caur spēlēm!


Vai SP prezidentiem vienmēr jārunā vai jādebatē par nopietnām un svarīgam tēmām, par mācību vides uzlabošanu skolās? Nebūt nē!

11. martā jauniešu centrā "Kaņieris" norisinājās otrais Prezidentu klubs. Šoreiz pasākums noritēja neformālā gaisotnē un ļāva iepazīt skolu līderus no mazliet cita skatu punkta. Galvenā tēma šim pasākumam bija komandas
saliedēšana caur spēlēm.

Arī mūsu skolas līderes uz savas ādas izjuta dažādas spēles - iepazīšanās spēles, "enerdžaizerus", spēles, kas saistītas ar dalīšanos grupās un komandas saliedēšanas spēles jeb teambuildingus. Lai izbaudītās spēles neaizmirstu, RSD jaunieši katram dalībniekam bija sagatavojuši īpašu mapīti ar šīm spēlēm, kuru vēlāk varētu izmantot, darbojoties sava SP kolektīvā.

Bet nevien tādus stiķus darīja prezidenti. Lai uzdevumu padarītu mazliet grūtāku un radošāku, tika izveidotas četras grupas (katrā grupā viena spēļu kategorija), kurās jauniešiem bija jāizdomā savi, jauni varianti šīm spēlēm.


Pasākums bija izdevies, prasmes iegūtas un arī draugu loks papildināts^^
Paldies RSD!

otrdiena, 2015. gada 10. marts

Brauciens pie četrkājainajiem!

Hej, hej!
Marts ir klāt! Vai nav dīvaini, ka mācību gads jau teju, teju būs cauri? 
Šajā pavasarī mums padomā daudzi koši un interesanti pasākumi, ar kuriem priecēt mūsu skolasbiedrus. Taču ne tikai mums patīk mazie prieki un ikdienas svētki, tāpēc atcerējāmies padomāt arī par mūsu četrkājainajiem draugiem, kuri pavisam vientuļi mīt patversmē.

Pagājušajā gadā akcijas "Nosargāt brīvību" ietvaros devāmies uz patversmi "Dzīvnieku draugs", kad iepriecinājām tur mītošos mīluļus. Šogad devāmies iepazīt ikdienas dzīvi uz Juglas dzīvnieku patversmi.
Speciāli šim braucienam mūsu skolā tika izsludināta akcija, kuras laikā lūdzām skolas audzēkņiem ziedot sev nevajadzīgās segas un citas patversmei nepieciešamas lietas. Tika savākts arī lērums barības gan suņiem, gan kaķiem.

Pašas ekskursijas laikā mums nedaudz pastāstīja par patversmi un tās iemītniekiem. Uzzinājām, ka Juglas patversme ir lielākā dzīvnieku patversme Baltijā. Šajā patversmē mīt ap četrdesmit suņiem un aptuveni tik pat daudz kaķiem. Tas ir salīdzinoši maz, jo pirms pāris gadiem esot bijis brīdis, kad patversmē esot dzīvojuši vairāk nekā 200(!) dzīvnieki. Dzirdot dažādos stāstus par to, kā dzīvnieciņi nokļuvusi patversmē, mums atgādināja, ka paņemt dzīvnieku no patversmes nemaz nav tik viegli, jo ir jānokārto daudz dažādi dokumenti un, ja par dzīvnieku labi nerūpējas, tad patversmes darbinieki to var atņemt.
Jauniegūtie draugi ^ :)
Ciemošanās noslēgumā mums bija izdevība izvest pastaigā četrus draudzīgus suņus, ar kuriem mēs
devāmies pastaigā pa mežu, kur varējām izskraidīties un labi pavadīt laiku!

Ja arī tu vēlies palīdzēt, apmeklē patversmes mājaslapu uzklikšķinot šeit! :)

pirmdiena, 2015. gada 2. marts

RSD Līderu forums "Atnāc, uzzini un maini"

Viss notiek!

Mūsu  skolas pārstāve aktīvi piedalās diskusijā
Mūsu skolas pārstāvji  25. februārī devās uz RSD rīkoto Līderu forumu "Atnāc, uzzini un maini"
Šī foruma galvenais mērķis bija rast jautājumus uz skolēnu interesējošiem jautājumiem, kas saistās ar mācību vidi. Lai šos jautājumus vieglāk varētu atšķetināt, bija pieaicināti četri eksperti-  skolas direktore, Skolēnu pašpārvaldes konsultante un divi psihologi.
Foruma eksperti
Mūsu skolas pārstāvji bija ļoti lepni, jo trīs no četriem ekspertiem bija tieši no Rīgas 25. vidusskolas- psiholoģe Sanita Mende, psiholoģe Sanita Paula un Skolēnu Pašpārvaldes konsultante Irīda Morozova.
 Katrs eksperts atbildēja par savu noteiktu tēmu un deva nelielu ieskatu no sava redzējuma punktā atbilstošā situācijā.

Pasākums notika paneļdiskusijas veidā, kur katra grupa varēja izrunāt problēmsituācijas ar katru no ekspertiem un iegūt sev nepieciešamās atbildes.

Šoreiz foruma noslēgums bija gana interesants, jo neierasti citām reizēm, izvērtējumu sniedza eksperti, nevis paši skolēni, kas ļāva plašāk skatīties uz situācijām dažādās skolās
Rīgas 25. vidusskolas Skolēnu pašpārvaldes konsultante un prezidentes

Uz tikšanos nākamreiz!

piektdiena, 2015. gada 6. februāris

Tuvojoties Vispasaules Sirsniņdienai!

Klāt ir projektu nedēļa! Zpd, ēnu dienas, prezentācijas - tas viss pēdējās dienās aizņem mūsu skolasbiedru prātus, tāpēc, lai tiem kaut nedaudz uzlabotu garastāvokli, tuvojoties vispasaules mīlestības dienai, dalījāmies sirds priekā un 4. februārī rīkojām Valentīndienas pastu, kurā katrs interesents varēja savam sirdsāķītim, draugam vai klasesbiedram nosūtīt kādu mīļu, no sirds rakstītu novēlējumu.
Šīs pašas dienas pēcpusdienā tika rīkota tematiskā diskotēka 3-8. klasēm, kur galvenā tēma bija sarkans, mīlestība, Valentīndiena. Pasākuma izskaņā tika apbalvoti labāko, tēmai atbilstošāko tērpu autori.
Ja mīlestības un prieka ir daudz, kāpēc gan tajā nedalīties? 
Dalies arī Tu! :)
P.S. Vai esi jau ieplānojis skatīties Titāniku? :D

piektdiena, 2015. gada 30. janvāris

Filmu vakars! Dublis 2!

Heisā, hopsā!! Janvāris jau cauri?
Pēc darbīgā decembra, mums janvāris bija kā atslodzes mēnesis, kurā varējām atvilkt elpu, lai ar jaunu sparu varētu doties lielajos, plānotajos darbos.
Lai ar kārtīgu popkorna smaržu zīmīgi noslēgtu šo mēnesi, nolēmām atkal rīkot filmu vakaru!
Gluži tāpat kā pagājušajā gadā, notika lielā balsošana par to, kādu filmas žanru skatīties. Ja iepriekš izvēle krita par labu pašmāju komēdijai "Es mīlu jūsu meitu", tad šoreiz mūsējie vēlējās asākas izjūtas un tika lemts par labu šausmu filmai "Džezabella"
Pēc filmas tika veikta neliela aptauja, kurā visi vērtēja redzēto filmu. Kopumā filma visiem patika un to vērtē ar stabilu 8. Nākamajā reizē gan visi atkal gribētu kopīgi izsmieties un skatīties komēdiju.
Nu tad, tiekamies martā? :)

otrdiena, 2015. gada 13. janvāris

Semināru burvība!

Čau, Čau!!

Gribējām pateikt, ka mūsu SD ir aktīvi netikai pašu skolas lokā, bet tie aktīvi iesaistās arī dažādos izglītojošos semināros!

Ej! Dari! Tu to vari! :)
Nu jau pagājušā gada 6.decembrī, mūsu aktīvisti (Amanda 9.a un Dāvis 12.a) bija seminārā par sevis un citu cilvēku saprašanu. Seminārs notika jauniešu centrā "Kaņieris" tepat Ķengaragā. Gan Dāvis, gan Amanda atzinuši, ka seminārs bija ļoti interesants un noderīgs.

Semināri "Kaņierī" notiek ik pa laikam, tie ir bezmaksas, un ,ja tu vēl prāto, vai ir vērts doties uz kādu no semināriem, atgādināsim, ka iekļautas arī pusdienas. Kas gan var būt labāks, ja vari dienu pavadīt jaukā cilvēku sabiedrībā, ar pilnu punci un vēl uzzināt kaut ko jaunu!?

Tādēļ, ja vēlies pieteikties kādam semināram, droši dodies uz Rīgas Skolēnu Domes mājaslapu un izdari to!!

Piesakies, tevi jau gaida!! :)

sestdiena, 2015. gada 3. janvāris

Ziemassvētku luga 2014!

Hei, hei, hei!
Ir sācies jauns gads, bet mēs Tev īsti nepastāstījām, kā mums gāja notikumu pilnajā decembrī. :)

Viens no galvenajiem notikumiem, kas pie mums norisinājās decembrī, bija ikgadējā Ziemassvētku luga. Mūsu SD aktīvisti tai gatavojās jau no novembra, tādēļ var noprast, cik mums tas ir svarīgs un īpašs pasākums. :)


Vecie brieži!


Šogad izrādē galvenajās lomās bija četri brieži - Zinzina, Zenta, Kotumanpatec un Fatijs, kuri kopā atceras jaunības dienās piedzīvoto, dalās stāstos par mīlestību, dzīves gudrībām, dažādiem atgadījumiem ar vecīti un mēģina saprast, kas tad Ziemassvētkos ir tas svarīgākais.
Jaunie brieži darbībā!
Šajā gadā izrādē pirmo reizi piedalījās jaunizveidotais vidusskolas tautas deju pulciņš, kurš demonstrēja savu prasmi, dejojot latviešu tautas deju "Kūmas".
Pēc kopīgās dziesmas nodziedāšanas, tika dots vārds direktorei, kura apsveica čaklākos un aktīvākos mūsu skolas skolniekus.

Vai esi jau gatavs jaunajam semestrim? :)