otrdiena, 2016. gada 29. marts

Rīgas Skolēnu domes Līderu foruma apmeklēšana “Tēls bez rāmjiem” 25.02.2016.

Šī gada 25. februārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika Rīgas Skolēnu domes pasākums, kur no Rīgas skolām ieradās 3-4 pārstāvji. Mūsu skolas pašpārvaldi  pārstāvēja meitenes no 8. klasēm - Kristiāna, Una, Dana un Dženifera.


Visas dienas garumā mums notika dažādas aktivitātes. Foruma sākumā lektors Kārlis Pots stāstīja mums par tēla veidošanu, kā pareizi to veidot, kas ir jādara, lai, kas sanāktu, un nevis tikai par to runātu. 

Sākumā ir jāmaina sava uztvere, lai mainītu tēlu. Stāstīja, ka publikas priekšā jāparāda sevi bez tēlošanas, ka komunikācijas misija ir skaidrot sevi un rādīt labo, vairojot to ļaužu apziņā. 

Stāstot, dari to vienkārši, bet ar emocijām. Tika pastāstīts, kā veidot mājaslapu, lai cilvēkiem tā patiktu, informācijā viss ir jānorāda patiesi. Vēlāk mēs tikām sadalīti 4 grupās, katrā grupā bija dažādu skolu skolēni. 

Tad mēs kopā ar gidu devāmies ekskursijā pa bibliotēku. Kad bijām pabeiguši bibliotēkas apskati, sekoja praktiskā daļa, kur mums vajadzēja veidot projektu par noteiktu tēmu. 

Projektu bija interesanti veikt, jo vajadzēja sadarboties ar cilvēkiem, ko nepazīsti - tas ir ar citu skolu skolēniem. Vajadzēja grupā vienoties, kas zīmē, kas raksta, kas stāsta un tamlīdzīgi. 

Projekta darbā mums bija jāatbild uz jautājumiem, kas saistīti ar tēla veidošanu un jāizmanto fakti, ko mums stāstīja gidi ekskursijas laikā, apskatot bibliotēku.

Beigās, mēs visi jau bijām paspējuši sadraudzēties, jo kopīgais darbs mūs spēja apvienot. Mēs visi uzzinājām ļoti daudz kā jauna un noderīga turpmākajai dzīve un darbībai. Diena bija aizraujoša, smaidu un interesantu piedzīvojumu pilna. 

Taču pats galvenais ir tas, ka šādos pasākumos iegūsti gan noderīgas lietas, gan padomus, gan  jaunus draugus!

Projektu nedēļa 2016


    Projektu nedēļa,mūsu skolā, norisinājās no 8.februāra līdz 12.februārim
Šī gada projektu nēdēļas tēma bija: 
“Cilvēki,Profesijas,Amati laiku lokos Latvijā’’.
   
    Kamēr 1.klašu skolēni atpūtās pārejie cītīgi strādāja. Skolēniem bija nedēļa laika, lai iepazītu un izpētītu visdažādākās un sev tuvākās profesijas. Visi cītīgi strādāja: devās ekskursijās, veidoja prezentācijas, zīmēja plākātus un pat veidoja priekšnesumus. 

    Projektu nedēļas laikā mēs ne tikai iepazinām daudz dažādas un neparastas profesijas, bet arī izpētijām to vēsturi un uzzinājām amata plusus un mīnusus. Iespējams kāda no tām būs mūsu nākotnes profesija. 12.februāri mūsu skolēni varēja paradīt savu nedēļas veikumu un dalīties ar informāciju. Prezentācijas un priekšnesumi bija ļoti interesanti, skolēni tiešām bija centušies. 

    Nedēļa noritēja veiksmīgi - skolēni uzzināja daudz ko jaunu, guva pieredzi runājot publikas priekšā, kā arī mazāko klašu skolēni iemācijās veidot prezentācijas. Liels prieks un gandarījums par paveikto!

Ziemassvētku Balle 2015

Ziemassvētku Balle 2015

    Viens no visvairāk gaidītākajiem pasākumiem skolā ir Ziemassvētku Balle. Tā norisinājās 11.decembrī 9.-12. klašu skolēniem, kā arī mūsu skolas absolventiem, kas šogad bija ieradušies īpaši daudz. Balli apmeklēja aptuveni 200 cilvēku.  Šogad balles tematika bija ‘’Ziemassvētki Londonā’’ un  dreskods - formāli. Vēl skolēni tika iepriecināti ar dažādiem gardzumiem un omolīgu atmosfēru.


    Balli atklāja vadītāji - Aleksandrs un Patrīcija. Sākas viss ar dziesmu ,lai iegūtu mierīgu atmosfēru. 
    Vakara turpinājumā bija dejas, pozitīva mūzika, kā arī dažādas aktivitātes.Un kur nu bez fotoštūrīša, kur bija iespējams iemūžināt balles mirkļus kopā ar sev mīļajiem cilvēkiem. 
    Kā jau īstā ballē tika iecelts balles karalis un karaliene, lai kļūtu par karali un karalieni bija vajadzīgs iziet cauri trīs šķēršļiem. 
    Dejas turpinājās līdz pat 22:00 un pozitīvās balles atmiņas un notikumi ir spilgti palikuši atmiņā. 

Valentīndienas diskotēka un pasts


    
Kā katru gadu mūsu skolā notiek valentīndienas diskotēka, lai mūsu skolas skolēni varētu izbaudīt mīlas pilno atmosfēru un kārtīgi izdancoties ar saviem draugiem un varbūt pat iepazīt jaunus draugus.  

Diskotēka norisinājās piektdien, 5. Februārī, un 3.-5. klašu skolēni jau no 15:00 ieradās aktu zālē, kā arī no 16:00 uz diskotēku varēja ierasties 6.-8. klašu skolēni, lai varētu pozitīvi pavadīt pēcpusdienu un kārtīgi izdejoties. 

Ieejas maksa bija 70 centi. Uz diskotēku bija jāierodas noteiktā dreskodā, kas šogad bija spilgti sarkanos vai rozā apģērba toņos.   

Valentīndienas ietvaros skolā norisinājās arī valentīndienas pasts, kurā bija iespēja skaisti noformēt un nosūtīt vēstulītes saviem draugiem kā arī savām simpātijām. It īpaši 4.klašu skolēni bija pacentušies vēstulīšu noformēšānā. Piektdien, 5. februārī vēstulītes tika nogādātas to adresātiem.

trešdiena, 2016. gada 27. janvāris

Skolēnu pašpārvaldes sadarbības projekts „Jauni. Dažādi.Vienoti.”

    

   Šajā mācību gadā mūsu skola kopā ar Rīgas 51.vidusskolu, Rīgas Ukraiņu vidusskolu un Rīgas Lietuviešu vidusskolu iesaistījās Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta rīkotajā „Skolēnu pašpārvalžu sadarbības projektu konkursā”.

     
    Mūsu rīkotā projekta „Jauni. Dažādi. Vienoti.” mērķis bija paplašināt skolēnu zināšanas par dažādu kultūru būtību, tādējādi veicinot skolu pašpārvalžu vienotību un komunikāciju starp vairāku minoritāšu pārstāvjiem, kuru mēs arī sekmīgi sasniedzām.
    
    Kopumā projekts ilga trīs dienas (17.09, 18.09 un 07.10), kuru laikā skolēni tika dalīti dažādās jauktu skolu komandās un viņiem tika dota iespēja iepazīties ar citu minoritāšu pārstāvjiem, veicot dažādus uzdevumus, piedaloties saliedēšanās spēlēs un aktīvi darbojoties radošās darbnīcās.   Tas veicināja dziļāku  izpratni par katru no pārstāvētajām kultūrām (latviešu, lietuviešu, ukraiņu un krievu) un tautu tradīcijām.
    
    Pirmajā projekta dienā, kas norisinājās mūsu skolā - dalībniekiem bija iespēja iepazīties un prezentēt savas tautības tipiskākos steriotipus, kā arī jauktajās komandās iziet dažādas atraktīvas un sportiskas  saliedēšanās stafetes un spēles gan skolas telpās, gan skolas sporta laukumā.
    
    Otrajā dienā mūs laipni uzņēma Rīgas 51.vidusskola, kur arī darbs norisinājās radošās darbnīcās, ar mērķi - iepazīties un pašiem drosmīgi piedalīties aktivitātēs kā Ukraiņu deju mācīšanās, Lietuviešu dziesmu dziedāšanā, Krievu spēļu spēlēšanā un Latviešu rakstu veidošanā.

    Projekta pēdējā dienā bija svētku noslēguma koncerts. Katra skola uzstājās ar saviem krāšņajiem pašdarbnieku deju un dziesmu priekšnesumiem, kurus bija ne tikai skaisti klausīties, bet arī varēja ar aizrautību vērot. Kopumā mūs priecēja ļoti daudz skaistu un interesantu priekšnesumu.
 
    Koncerta  noslēgumā visi noskatījāmies video filmu, kurā tika iemūžināti dažādi mirkļi no katras projekta dienas, un te paldies jāsaka filmas veidotājai Melisai Mukānei. Vēl visi kopīgi spēlējām spēles, dziedājām, ēdām kliņģeri un citus gardumus un draudzīgi pavadījām laiku.

    
    Kopumā var secināt, ka šis projekts deva pieredzes apmaiņu starp vairāku skolu kultūru pārstāvjiem, jaunus draugus, kas arī veicinās turpmāko skolu sadarbību un vienotību arī pēc projekta.

    Vēlamies pateikties visiem skolu pašpārvalžu līderiem, skolotājiem- konsultantiem un īpašs paldies Diānai Ļuļai, kura plānoja,  koordinēja un vadīja projektu un tā īstenošanu, sākot no  projekta uzrakstīšanas un iesniegšanas departamentā.


 

otrdiena, 2015. gada 10. novembris

Ievadam.

Tātad ir pienācis jauns mācību gads un mēs bez šaubām aktīvi darbojamies arī šogad. Kāpēc šeit ir iestājies neliels klusums? Mums nedaudz ir aizmirsies paziņot un informēt par visu, ko esam šogad jau paspējuši izdarīt. Mēs noteikti labosimies un turpmāk tā nenotiks. Jūs uzzināsiet par visu, kas Rīgas 25.vidusskolā notiek.
Šis mācību gads ir iesācies ļoti interesanti un ar vairākiem pasākumiem. 
Īsumā par to, kas ir noticis:

  • sagaidījām 1.septembri,
  • realizējām sadarbības projektu,
  • ar kārtīgiem svētkiem iepriecinājām skolotājus,
  • iztrakojāmies Helovīnu diskotēkā,
  • iesvētījām vidusskolā mūsu 10.klases,
  • pārvēlējām Skolēnu Domes vadību.
1.septembris. 12.klases skolēni kopā ar mazajiem ķipariem no 1.klases ievada mācību gadu.
Bet par visu sīkāk uzzināsiet nākamajos rakstos, kuros būs vairāk informācijas par katru pasākumu, kurš jau ir noticis un, protams, par visu, kas plānots tālāk.:)

pirmdiena, 2015. gada 4. maijs

Teambuildings, vēlēšanas un filmu vakars!

Vai šis izskatās pēc mūsu logo? :D

Uhh.. Maijs jau klāt. Līdz mācību gada beigām palicis tik mazs. Tik maz palicis, līdz mūsu SD vairs nebūs esošajā sastāvā.. #asariņa 

Katru jaunu mācību gadu mēs iesākam ar mazliet savādāku SD sastāvu, tāpēc gada beigas ir īstais laiks, lai ar kārtīgu teambuildingu pārbaudītu, cik ļoti esam saliedējušies un iepazinuši viens otru visa gada garumā.

Šajā teambuildingā tikām sadalīti četrās grupās, kuru prasmes tika pārbaudītas gan mēmajā šovā, gan sadarbībā, kad no visas komandas drīkst runāt tikai viens cilvēks, gan kopējā talismana veidošanā, gan piedzīvoto SD notikumu atminēšanā. Teambuildinga noslēgumā mums visiem kopā tika dots uzdevums izveidot SD logo, kuru mēs godam arī centāmies atveidot. :)

Taču ne vienmēr mums prātā ir tikai jautrība, dažreiz vajag pievērsties arī kam nopietnākam, kā, piemēram, jaunā prezidenta vēlēšanām. Šoreiz gan tās bija tikai iekšējās vēlēšanas, kurās mēs izvirzījām, mūsuprāt, labākos kandidātus, kuri pēc dažām nedēļām sacentīsies skolas vēlēšanās, kad visi interesenti tiem varēs uzdot sev interesējošus jautajumus.
Mūsu personīgā kino zāle skolas aktu zālē! :)

Lai notikumiem bagāto dienu pienācīgi noslēgtu, nolēmām rīkot pēdējo filmu vakaru! Pēc iepriekšējā filmu vakara, par labu tika lemts komēdijai, tāpēc tādu arī skatījāmies. Šoreiz tā bija - Džonijs Anglis atgriežas, kuras galvenajā lomā bija visu iemīļotais Rovans Atkinsons jeb Misters Bīns!

Priekšā vēl daži svarīgi pasākumi, bet palikušas vairs tikai, apmēram, 3 darba nedēļas! Vai esat gatavi šim atlikušajam skrējienam?